Zákazník nepřihlášen: [ přihlásit ]    

Jak jsem se dostala ke krmivu Belcando…

Jak jsem se dostala ke krmivu Belcando…
Začnu můj příběh povídat od začátku….V roce 2007 jsem si jela pro mou vysněnou první fenku německého ovčáka s PP Ritu z Javů. A tím to všechno začalo. Už v té době jsem se zajímala o složení krmiv, seděla u internetu a hledala různé značky. A pro mé nové štěňátko jsem tehdy vybrala Acanu, fenka na ní prospívala, a asi po dvou letech, jsem zkusila krmivo změnit. A začlo období, kdy jsem experimentovala s různými značkami, až jsme dospěly ke značce  Royal Canin. Fenka opět začala mít krásnou srst, bez zažívacích problémů a vypadala spokojeně. S Ritou jsem objevovala krásy a záludnosti disciplín sportovní kynologie, složily jsme několik zkoušek z výkonu a obedience. Stala se také mou zakladatelkou chovatelské stanice „ Z Určic“.
    V roce 2010 k nám do domácnosti přišel nový přírůstek, opět fenka NO typu Rex, Meggie Bri-Jack. S Meggie jsem vsadila na vyzkoušenou značku Acana, a do roku a půl jí krmila. Rostla rychle, ale problémy žádné neměla. V roce a půl jsem ji převedla také na Royal Canin. S přechodem na nové krmivo nebyl žádný problém. Bylo na ní vidět, že krmivo jí vyhovuje, jen sytější červený pigment nás trápil, i s přidáváním karotenu, ale brala jsem to jako detail.   Byla aktivní, dravá a chtěla jsem si s ní splnit svůj sen, vyjet na „velké závody“ (výběrové závody MSKS v IPO). Výcvik nám šel a právě na cvičáku jsem se seznámila s Honzou Bendou, který tenkrát také aktivně cvičil.
Problémy na Royal Caninu nebyly žádné, ale asi po dvou letech jsem začala pozorovat na krmivu nějaké změny typu zvýšená mastnota, jiná vůně apod.  Problém jsem začala zkoumat, a byla jsem nemile překvapena. I když jsem krmivo odebírala přímo od pražského zástupce firmy RC tak krmivo nebylo vyrobeno ve Francii, ale v Polsku, což mě přimělo ke změně krmiva, protože jsem k této značce již ztratila důvěru. Všichni víme, co obsahují lidské potraviny z Polska, raději nechci vědět, co všechno mohlo být v granulkách.
 Tak jsem oslovila Honzu Bendu.  Po pár rozhovorech na cvičáku jsem zkusila krmivo Bewi Dog Sport Menue, a byla jsem naprosto spokojená.  Již po dvou týdnech jsem začala na fenkách pozorovat změny srsti k lepšímu, začala se více lesknout a hlavně se začaly vybarvovat, což u RC byl marný boj i s přidáváním mrkve. Navíc se mi starší fenka zdála aktivnější než před tím a neměla  žádné zažívací problémy, ba naopak exkrementy byly menší a pevnější než dříve. Ještě velké plus pro toto krmivo, protože Rita (starší fenka) mi nechtěla před zimou vůbec přibrat. Více než 3 měsíce jsem jí dávala zvýšené krmné dávky a ona byla pořád jen samá kost a ani náznak tvořící se tukové zásoby. Hned po dvou týdnech krmení Bewi dogem začala postupně přibírat a po měsíci měla krásnou tukovou zásobu na zimu. Navíc jsem změnu krmiva prováděla v listopadu a to ještě neměla ani zimní srst. Asi po měsíci jí narostl pořádný kožich. Konečně si můžu říct, že jsem našla optimální krmivo pro tuto fenku.
 Mladší fenka Meggie je popelnice prvního stupně, takže nové krmivo přijala v naprostém pořádku a konečně začala granule i kousat, protože ty by se jí už špatně hltaly. S kamarádkami na cvičáku jsme se shodly, že mají pro ovčáky optimální velikost, což je jistě pro tuto značku plus. Jinak Meggie neměla dostatečně výrazný červený pigment, ale již po měsíci jsem začala pozorovat změnu, začala tmavnout v masce, po skoro třech měsících se vybarvila krásně. Navíc se jí začala tvořit i svalová hmota i přes to, že tomu nemá přizpůsobené tréninky. Také nepřibírala tak moc jak na zátěžových RC nebo Acaně. Její srst byla nádherně lesklá, pevná a sametově hebká. Z krmiva jsem byla nadšená, i okolní lidé na cvičáku si všimli, že jsou moje holky hezčí. Také jsem jim hned předala kontakty na Honzu, aby zkusili zlepšit stav u svých čtyřnohých mazlíčků.
Po necelém roce na Bewi Dog jsem zkusila mým čtyřnohým holkám přilepšit na zimu, a přešla jsem po konzultaci s Honzou Bendou na krmivo Belcando Dinner. Změna proběhla v pořádku, bez problémů i u citlivější fenky. Krmivo vyhovovalo, obě byly aktivní, v dobré náladě a plné energie k výcviku.  
    V roce 2013 se v tréninku projevil zdravotní problém u Meggie, bohužel po RTG a zhodnocení u dvou špičkových ortopedů nám bylo doporučeno ukončit výcvik a nechat fenku v klidu. Byla navržena i operace, ale ta by byla finančně náročná a moc dobré prognózy jí také nedávali. Takže se mi ze dne na den z psa v přípravě na závody stal pes mazel. Nicméně jsem se dala na boj, proti škaredým řečem veterinářů a fenka je tu se mnou už  skoro o dva roky déle než předpovídali. Po konzultacích s Honzou jsme krmivo pro začátek ponechali, jen jsme přidali dávky vitaminu C, přidali kloubní výživu Alavis a pravidelně jezdím s fenou na Dornovu masáž, která fence značně pomáhá. Ale i tak, se nám s Meggie povedlo několik kynologických úspěchů, účast se známkou Výborná na Klubové výstavě v Poličce, zkoušky z výkonu až po IPO 3, stopařské speciálky a několikero závodů, bonitace a výstavy.
    A aby toho nebylo málo, v roce 2014 nečekaně do psího nebe odešla moje milovaná Rita z Javů. Každý ví, jak taková ztráta bolí… Meggie mi doma tesknila, a mě chyběly aktivní tréninky na cvičáku. Takže do rodiny přišlo štěně, opět německý ovčák, ale fenka černá s pálením, ze zajímavé krevní linie. Celým jménem Piranha Vikar.  A jelikož jsem do ní začla vkládat své doposud nesplněné sny, chtěla jsem pro ni od začátku to nejlepší. S poradcem firmy STAZ s.r.o. jsme vybrali krmivo Belcando Junior. Piranha na krmivo přešla bez větších problémů, u chovatelky vyrostla na Royal Caninu. Rostla souměrně, bez růstových potíží. Srst jako zrcadlo, energie na rozdávání. RTG kyčlí i loktů dopadly negativně, i páteř byla ve 14 měsících bez nálezu. A tak začal aktivní výcvik. Nyní máme s Piranhou složenou zkoušku BH, UPr 1 a připravujeme se na IPO 1. A pomalu ji zvykám na závody. V letošním roce jsme absolvovaly náš první závod na cizím place, a hned jsme se staly Hanáckými mistry ZZO. 
    Nyní mám obě holky na krmivo Belcando Junior Lamb and Rice, a jsem maximálně spokojená a nadšená. Komu můžu, tomu tohle krmivo doporučuji. A vím, že až bude mít Piranha štěňata, tak vyrostou jedině na Belcandu nebo First Mate, to už nechám na Honzovi, aby vybral to nejlepší.
Jsem moc ráda, že jsem ho potkala a že značka jako Belcando, First Mate apod. existují a já s nimi můžu krmit.

Iveta Števulová


    


Provozovatel internetového obchodu Krmivo-pro-psy.com:
STAZ s r.o., Mlýnská 21, 746 01 Opava, IČ: 60779918, DIČ: 60779918
E-mail: objednavky(a)staz.cz, asistentka(a)staz.cz, info@krmivo-pro-psy.com, Bankovní spojení ČSOB 272123856/0300 Tel.: 602 515 571. Navštivte nás na drese Podvihovská 12A, Opava-Komárov 74770 Provozní doba- Po-Pá - 7-15:30hod.
Provozováno na systému PremiumSHOP